Субота, лютого 16, 2019

slide

21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках»

 

            21 березня відоме як Всесвітній день лісу. Цю традицію було започатковано Європейською конфедерацією сільського господарства, а 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила його Міжнародним днем лісів.

Це ще одна нагода привернути увагу суспільства до важливих екологічних проблем світового рівня та нагадати людству про справжні цінності.

      Європейська конфедерація сільського господарства зазначила, що Всесвітній день лісів потрібно використовувати для розповсюдження інформації щодо всіх аспектів багатства лісу, представлених з трьох точок зору: виробництво, захист і відновлення.

      Потрібно користуватися нашими природними багатствами так, щоб не тільки запобігти їх знищенню або збідненню, але й не призводити до негативного впливу на життєдіяльність людини, її взаємозв’язок з навколишнім середовищем.

     За останні роки і в Україні спостерігається зростання екологічної свідомості громадян, формування культури поведінки на природі та активності щодо висадки дерев та створення нових лісових насаджень.                                            

     День лісів відзначає внесок лісів та лісового господарства у життя суспільства. Щороку в цей день фахівці з усього світу обговорюють користь лісу, товарів та послуг, отриманих з лісу; люди можуть дізнатися про стале управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без завдання шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь.

    Щороку з 21 березня (Міжнародний день лісів) стартує акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» і триває по 21 квітня (День Довкілля).

        У рамках Акції у ДП «Делятинське ЛГ» заплановано:

–        посадка лісів за участі громадськості, учнівської молоді, представників органів влади та ЗМІ (на площі близько 12,6 га буде висаджено понад 50 тис. шт. саджанців);

–        озеленення територій шкіл, міст, сіл районів, доповнення породного складу парків та алей;

–        проведення майстер-класів з садіння лісу, лісового насіння на базі розсадників у лісництвах;

–        розвішування 105 шпаківень в лісах;

–        проведення ознайомчих та пізнавальних  заходів(екскурсії,тематичні   зустрічі )виховних годин для учнів молодших класів та лекцій на природоохоронну тематику у  школах;

–         проведення конкурсів для шкільної молоді на кращий малюнок і твір за темою «Людина і ліс» на рівні державних лісогосподарських підпрємств.

         Дані Акції сприяють виховати як в підростаючого покоління, так і в дорослих шанобливе ставлення до навколишнього середовища, прищепити  любов до природи та розвити екологічну культуру.