Понеділок, березня 20, 2023

slide       Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу.
       Резолюція закликає всі держави-члени організовувати заходи, що стосуються всіх типів лісів та дерев, наприклад, кампанії посадки дерев.
Ліси займають третину суші планети та виконують життєво важливі екосистемні функції. У світі налічується близько 1,6 млрд чоловік, включаючи понад 2000 корінних народів і народностей, які залежать від лісів в плані отримання засобів для існування.
      Ліси є найбільш біологічно різноманітними екосистемами суші, де мешкає та виростає більше половини наземних видів тварин, комах та рослин. Ліси - це також житло, робота та безпека для залежного від них населення.
       Вони відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату. Ліси сприяють підтриманню збалансованого вмісту кисню, вуглекислого газу та вологи в повітрі. Захищають вододіли, які забезпечують приплив прісної води в річках.
       Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тому любіть ліс і святкуйте це чудове свято разом.
       Щорічна громадська акція Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутьнє лісу у твоїх руках» у 2019 році починається 21 березня у Міжнародний день лісів і триває до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 20 квітня. Цього року Міжнародний день лісів, проходить під загальним гаслом «Ліси та Освіта».
У рамках Акції у ДП «Делятинське ЛГ» заплановано:
         посадка лісів за участі громадськості, учнівської молоді, представників органів влади та ЗМІ (на площі близько 4,6 га буде висаджено понад 14 тис. шт. саджанців);
         озеленення територій шкіл, міст, сіл, доповнення породного складу парків та алей;
         проведення майстер-класів з садіння лісу,висіву лісового насіння на базі розсадників у лісництвах;
   розвішування  шпаківень ;
         проведення ознайомчих та пізнавальних заходів (екскурсії,тематичні зустрічі ) виховних годин для учнів молодших класів та лекцій на природоохоронну тематику у  школах ;
         проведення конкурсів для шкільної молоді на кращий малюнок і твір за темою «Людина і ліс» .
Дані Акції сприяють виховати як в підростаючого покоління, так і в дорослих шанобливе ставлення до навколишнього середовища, прищепити  любов до природи та розвити екологічну культуру.